نگاه خانه

آرمان مقدس
Image Detail
بخش : هرآنچه جوانان نیاز دارند صهیونیسم مسیحی

صهیونیسم مسیحی

نامه الکترونیک چاپ PDF

صهیونیسم مسیحی
به طور ساده، صهیونیسم به جنبشی ملی برای حضور یهودیان در فلسطین و حق حاکمیت یهود بر کل سرزمین اطلاق می‏شود. جنبش صهیونیستی رسما در سال 1897 م. سازماندهی شد و خواستار استقرار مجدد یهودیان در فلسطین بود. این حرکت در باطن خود دارای ماهیتی سکولار بود و رهبران آن ایدئولوژیهای خارجی را از جمله سوسیالیزم (جامعه‏گرایی) و ناسیونالیسم (ملیت‏گرایی) وارد یهودیت کردند. با این وجود، عاقبت جنبش صهیونیستی طرفدارانی در میان سنتهای یهودی و احزاب، خصوصا بعد از واقعه قتل‏عام یهودیان توسط هیتلر به دست آورد. این حمایت از جنبش صهیونیستی در میان بسیاری از مسیحیان، به خصوص پروتستانهای طرفدار وضع احکام دینی در هر عصر، نیز آشکار شد. مسیحیانی که فعالانه و جدی از ادعای یهودیان برای بازگشت به فلسطین حمایت می‏کنند، مسیحیان صهیونیست شناخته می‏شوند.
مسیحیت صهیونیستی
مسیحیان صهیونیست خود را مدافع یهودیان و به خصوص اسرائیل می‏دانند. آنها از سیاستهای اسرائیل، چه خوب و چه بد حمایت می‏کنند. این حمایت، ضدیت با افراد منتقد و دشمن اسرائیل را هم شامل می‏شود . در نتیجه، اکثر آنها هیچگونه احساس غم‏خوارانه‏ای نسبت به فلسطینیان ندارند و مخالف هرگونه راه حل صلح‏طلبانه که ممکن است منجر به ملی شدن فلسطین شود هستند. از نظر آنها، خداوند این سرزمین را به یهودیان بخشیده. فلسطینیان محلی، متجاوز شناخته شده و هیچ حقی در سرزمین موعود ندارند!!!
مسیحیان صهیونیست چگونه از اسرائیل حمایت می¬کنند؟
به عقیده مسیحیان صهیونیست و جدایی‏طلبان، حمایت نکردن از اسرائیل قرار گرفتن در صف مخالفان با اهداف خداست. حمایت از اسرائیل از طریق اشکال مختلفی صورت می‏گیرد:
1.مالی؛ 2.نظامی؛ 3.تبلیغات؛ 4.خدمت در نیروی نظامی اسرائیل؛ 5.تکفل بازگرداندن جمعیت مهاجر یهود؛ 6.بشردوستی؛ 7.دعا برای اسرائیل؛ 8.اقدامات سیاسی؛ 9.حمایتهای متفرقه
مذهبی شدن و يهودی شدن امریکا
مذهبی شدن و یهودی شدن امریکا با شکل گیری و نشو نمای آن ارتباط پیدا می¬کند. مهاجران اولیه، امریکا را اورشلیم جدید یا کنعان جدید تلقی کردند و خود را به عبرانیهای قدیم تشبیه نمودند، که از ظلم و ستم فرعون(جیمز اول پادشاه انگلیس) فرار کردند و از سرزمین مصر (انگلیس) به جست و جوی سرزمین موعود جدید گریختند، به این ترتیب، تعقیب و بیرون راندن سرخپوستان توسط مهاجران پروتستان در دنیای جدید(امریکا) بسان تعقیب و بیرون راندن عبرانیهای قیم توسط کنعانی¬ها در فلسطین بود.
با این اوصاف، شهرک نشینان از پندها و سفارشات حکایات (سفر خرج) چراغی فرا راه خود در تدوین قانون اساسی امریکا ساختند. بنابراین بندگی در مصر، بیرون رانده شدن، سرگردانی، وارد شدن به سرزمین موعود، قتل ساکنان آن و … تاریخ پیشین و آینده¬ای برای ملت جدید برگزیده خداوند در سرزمین جدید موعود شد.
تبدیل دنیای جدید به اسراییل، هدف اصلی طرح شهرک نشیان پروتستانی پوریتانی اولیه بود. آنها همیشه در انگلستان خواب تطبیق و اجرای شریعت تورات را می¬دیدند و هنگامی که به امریکا آمدند، رویای دولتی را در سر پروراندند که دستورات و فرمانهای (تحریف شده) خداوند بر آن حکومت کند، حتی مورخی چون (جان فیسک) می¬گوید: همین که میبینی تاریخی در امریکا ساخته می¬شود، ملاحظه می¬کنی که آن، تاریخی امریکایی یهودی است، یهودی شدن مسیحیت امریکایی در اصل به آن چیزی باز میگردد که ما آن را مسیحیت یهودی نامیدیم.
ایده هزاره
با شروع قرن شانزدهم، تاثیرات مسیحیت یهود منجر به انتشار ایده هزاره گردید و تفسیرهای جدید و نوینی از سفر دانیال (در عهد قدیم) و رویای یوحنا (در عهد جدید) ارائه شد و یهودیان در نقشه خداوند جهت پایان تاریخ، که شامل بازگشت یهود به فلسطین آن هم قبل از آمدن مسیح میشد، جایگاه مهمی پیدا کردند. اما حرکت بزرگ مسیحیت یهود با جنبش اصلاح طلبانه پروتستانها در قرن شانزدهم ارتباط پیدا می¬کند، به طوری که پروتستانها اعتبار و آبروی یهودیان را به آنها بازگرداندند و عهد قدیم یهودیان بالاترین منبع اعتقادی پروتستانها شد. با انفلاب پورتانیها در قرن هفده یهودی شدن مسیحیت به اوج خود رسید، پورتانیها در گرامیداشت عهد قدیم سنگ تمام گذاشتند و از دولت بریتانیا خواستند، قوانین تورات را به عنوان قانون اساسی کشور اعلام کند و آداب و رسوم یهودیت را جایگزین مسیحیت نمودند و آنها حتی پا را از این هم فراتر نهادند و برخی از آنها نماز و کتاب مقدس را به زبان عبری می¬خواندند.
به این ترتیب، مسیحیتی که با اولین گروه از مهاجران وارد امریکا شد، مسیحیتی یهودی بود، به عبارت دیگر مسیح یسوع ناصری که در راس دین مسیحیت قرار دارد، تبدیل به مسیحی یهودی یا یکی از پیامبران بیشمار قوم یهود شد. با تاثیرپذیری از مسیحیت یهودی و با آغاز قرن هجدهم، اعتقاد به برانگیختگی یهود در فلسطین تبدیل به یکی از اصول لاهوتی مهم پروتستانهای امریکایی شد، به طور یکه اعتقاد به مسیح موعود و عصر هزاره خوشبختی جایگاه مهم و بارزی در اعتقادات این مسیحیان پیدا کرد. با ورود امریکا به دوره رشد و بیداری بزرگ مذهب یدر دهه 40 قرن نوزدهم، مسیحیت صهیونیسم از مسیحیت یهود زاده شد و با هدف قرار دادن فرهنگ و سیاست امریکا آنها را ملزم به فریضه برپایی اسراییل و حمایت از آنها، به عنوان فریضه¬ای الهی و فرهنگی و در نهایت سیاسی.
قدس و فرجام تاریخ از دیدگاه صهیونیسم مسیحی
جنبش مسیحی صهیونستی و اصولگرا معتقد است، قدس شهری است که مسیح پس از دومین ظهورش از آنجا بر جهان حکومت خواهد کردو علی رغم اینکه این جنبش به یاری کردن یهود اعتقاد دارد تا نجات و رهایی مسیح هنگام دومین ظهورش شامل حال آنها میشود، با این حال جنبش مسئله کمک به یهود را تا زمان تکمیل پیشگویی¬های تورات که همان بر پایی مملکت هزار ساله خوشبختی است، به تعویق می¬اندازد و تمام توجه و تلاش خویش را متوجه به رسمیت شناساندن و مشروعیت بخشیدن به دولت یهود و احقاق حق آن در سرزمین فلسطین اشغالی بویژه کرانه باختری می¬نماید. بنابراین اشغال قدس گامی قبل از فرجام تاریخ نیست، بلکه گام آخر ساخت معبد قدیمی بر روی جایگاه تاریخی و کهن آن است... و این همان مکانی است که در حال حاضر قبه الصخره بر آن قرار دارد.
میراث یهود برای مسیحیت بنا به گفته پل فندلی بسیاری از امریکاییان را واداشت که احساس کنند، برپایی و تاسیس دولت اسراییل در سال 1948 نتیجه پیشگویی¬های تورات بوده است و دولت یهود همچنان نقش مهمی در برنامه¬های آسمانی و زمینی خداوند ایفا خواهد کرد و پیروزی نظامی اسراییل در جنگ 1967 ئ اشغال قدس تاکیدی بر پیشگویی-های تورات و گامی ماقبل آخر جهت دومین ظهور مسیح است. فندلی نتیجه میگیرد: تمرکز و توجه به میراث توراتی بسیار ی از مسیسحیان را واداشت تا به خاور میانه و جنگهای دایر در این منطقه به عنوان انعکاس حوادثی که عهد قدیم آن را به تصویر کشیده نگاه کنند، بنابراین فلسطینی¬ها و اعراب قرن بیستم فلسطینی¬هایی میشوند که قهرمان آنها جولیاف است که به جنگ داوود میرود.
ساختار ایالات متحده امریکا
ایالات متحده امریکا بر اساس تمدن فراموسونری یهود شکل گرفته. این کشور بر اساس جریانات فکری یهود ساخته شده و طبق گفته زامبارت: نتیجه شعاع¬ای روح یهوداست. تمامی خصوصیات قوم یهود چون شرارت، آدم کشی، بی هویتی و بی اخلاقی در امریکا دیده می¬شود و تاریخ ایالات متحده تجسم این تمدن است.
آرماگدون بر دولت امریکا حاکمیت دارد!!
افرادي كه به پيشگويي هاي كتاب مقدس ايمان داشتند در سال 1998 افزايش پيدا كردند. يك نظرسنجي كه توسط مجله «تايمز» به عمل آمده است نشان مي دهد 51 درصد ملت آمريكا به پيشگويي ها ايمان دارند كه در بين آنها تعداد زيادي از نخبگان حاكم بر ايالات متحده به چشم مي خورند. از آن جمله مي توان به «جيمي كارتر»، «رونالد ريگان» و «جرج بوش» اشاره کرد و این مسئله در آنها به شدت نفوذ دارد، به طوري كه ريگان مهم ترين تصميمات سياسي خود را در زمان رياست جمهوريش براساس پيشگويي هاي كتاب مقدس (عهد قديم) اتخاذ مي كرد.
آرماگدون آکادمیک
در سراسر ايالات متحده «200» مؤسسه و مركز آموزشي وجود دارد. دانشجوياني كه از اين مراكز فارغ التحصيل مي شوند به انديشه ها و ديدگاههاي جنبش تدبيري از جمله به نزديك بودن وقوع جنگ هسته اي آرماگدون ايمان دارند و از هر 14 اصولگراي انجيلي 3 نفر آنان به جنبش تدبيري گرايش دارند. آنان نيز معتقدند فاجعه اي به وقوع خواهد پيوست اين تنها راه ظهور حضرت مسيح(ع) بر روي زمين است. به غير از اين هر روز 80 هزار قديس انجيلي كه بيشتر آنان به جنبش تدبيري گرايش دارند از 1400 مركز ديني برنامه اي تحت «رسالت آرماگدون آينده» پخش مي كنند. مفاد برنامه هاي فوق بر اين اساس است. هرگز صلح و آرامش در جهان مستقر نخواهد شد تا اينكه حضرت مسيح(ع) ظهور كند و هر بشارتي درباره صلح قبل از ظهور آن حضرت سخني كفرآميز و ضدخدا و مسيح(ع) خواهد بود.
حامیان یهود
كتاب هاي ويژه اي در زمينه برنامه هاي فوق وجود دارد كه در خيابان هاي شهرهاي بزرگ آمريكا به فروش مي رسد، مثلاً كتاب «مرگ كره زمين» نوشته هول ليفدسي (از حاميان يهود) در چند روز اوليه انتشارش 25 ميليون نسخه اش به فروش رسيد. حاميان يهود كه در شبكه هاي تلويزيوني كار مي كنند. در حقيقت نمايندگان صهيونيسم مسيحي هستند كه توانسته اند از طريق فعاليت خود- كه بزرگ ترين و مهم ترين جنبش نصراني در تاريخ مسيحيت (آمريكا) به شمار مي رود- ساختاري تحت عنوان (كمربند تورات) بزرگترین و مهمترین جنبش نصرانی در تاریخ مسیحیت امریکا در سراسر ايالت هاي جنوبي و مركزي آمريكا ايجاد كنند، در اين مناطق گروههاي گسترده اي از مسيحيان تندرو و مومن به پيشگويي آرماگدون يا پايان جهان يا ظهور حضرت مسيح(ع) سكونت دارند. که به پیشگویی آرماگدون یا پایان جهان یا ظهور حضرت مسیح معتقدند. آنان معتقدند حضرت مسيح(ع) جهان را از شر و گناه نجات خواهد داد. البته پيش از ظهور حضرت مسيح(ع) جنگ هسته اي شعله ور خواهد شد به طوري كه در جريان آن، 3ميليارد انسان جان خود را از دست خواهند داد!!!
با اين وجود بايد گفت صهيونيسم مسيحي بيش از 1200جنبش افراطي مذهبي آماده ساخته كه اعضاي آنها به پيشگويي هاي مرتبط با جنگ آرماگدون (هرمجدون) ايمان دارند، اين جنبش¬ها فيلم هايي سياسي براساس محورهاي ديني ساخته اند. اين فيلم ها بر محور حمايت از اسرائيل قبل از ظهور حضرت مسيح(ع) دور مي زند مثل فيلم «اسرائيل كليد نجات آمريكا و قدس» انديشه ظهور حضرت مسيح(ع) و ارتباط آن با جنگ آرماگدون برخي گروهها را به اين سمت و سو سوق داد كه براي تعجيل در ظهور حضرت مسيح(ع) و برپايي رستاخيز دست به عمليات خودكشي دسته جمعي بزنند. از جمله اين گروهها مي توان به (كوكلس كلان) نژادپرستان، نازي هاي جديد، كله پوستي ها، گروه «دان كورش» كه در چندسال قبل در شهر «اكو» واقع در ايالت «تكزاس» به دستور رهبر خود (كورش) دست به خودكشي دسته جمعي زدند، همچنين كشيش «جونز» و پيروانش در ايالت «ويرجينيا» بخاطر شتاب در پايان جهان دست به خودكشي زدند، اشاره کرد.
مسیحیان صهیونیست، جرج بوش و دیکتاتور آرماگدون
خبرگزاری مهر سرویس بین الملل:
جرج بوش زاییده تفکر ایده¬هایی است که از سال¬ها پیش به وسیله مبلغان انجیل در اذهان مردم امریکا در حال تزریق شدن است. (البته بر اساس آخرین اطلاعات، جورج بوش و تعداد 14 نفر دیگر، جریان صهیونیسم مسیحی را هدایت و کنترل می¬کنند و به بیان دیگر از احساس مذهبی مردم سواستفاده می¬کنند ولی در باطن چیزی جز تسلط بر دنیا و منابع ثروت، مد نظرشان نیست و موضوع مسیحیت یک محمل و ابزار بیش نیست) حرکت خزنده صهیونیسم مسیحی در امریکا از سال¬ها پیش آغاز شده و به آهستگی در سیاستمداران امریکایی رخنه کرده است. طرفداران صهیونیسم مسیحی، ظاهرا مسیحیان پروتستانی هستند که معتقد به آرماگدون و نبرد آخرالزمان می¬باشند و معتقدند برای ظهور دوباره مسیح باید اقدامات و شرایط پیش از ظهور را فراهم کرد.
اعتقاد بوش به آخرالزمان و تلاش وی برای حمایت از اسراییل و ایجاد آمادگی¬های لازم برای وقایع نبرد معروف آن در عملکرد دولتمردان امریکایی در طول یک قرن گذشته نهفته است.
طی قرن گذشته در امریکا مبلغان مسیحی تلاش کردند نوعی احساس ترس از دنیای خارج را در مردم امریکا القا کنند. فبلمهای آرماگدون و طالع نحس از جمله فیلمهایی هستند که در آنها مردم امریکا با هجوم یک دشمن خارجی روبرو می¬شوند. تلاش در این فیلمها نوعی حالت وحشت در مردم امریکا بود که بتوان از این حالت وحشت برای هجوم استفاده کرد.
مسیحیت صهیونیسم و داعیه مبارزه با تروریسم
حوادث 11 سپتامبر که به نوعی موجب شیوع و تقویت بیشتر باورها و اعتقادات و لغوی کتاب مقدس د بین مردم امریکا شد، به بوش اجازه داد که پرچم جنگ با تروریسم را بالا برد. لازم به ذکر است، وقایع پس از 11 سپتامبر، این فرضیه را بیشتر اثبات می¬کند که طراح اصلی جریان 11 سپتامبر همانا امریکا و جنبش صهیونیسم مسیحی است و شعار جنگ با تروریسم پوشش و توجیهی برای حضور در خاور میانه و حمایت از اسراییل با هدف تسلط بر منبع اصلی ثروت جهان (نفت) می¬باشد.
از سوی دیگر دولتمردان امریکایی که همواره جدایی دین از سیاست را تبلیغ می¬کنند، خود اعتقاد راسخ به قدرت بسیج عمومی دین دارند و همواره به استفاده و بازی با عقاید مذهبی مردم امریکا همت گماشته¬اند. پیش از آغاز جنگ علیه عراق نیز چنین تفکری بر جو سیاسی و اجتماعی امریکا حاکم کردند.
بر طبق نظر سنجی هفته نامه نیویورک 25 درصد از امریکاییها نسبت به وقوع آرماگدون اعتقاد دارند و باور دارند که خود این حادثه را خواهند دید. این اعتقاد می¬تواند مهر تایید درونی بر تلاشهای بوش باشد.
جرج واکر بوش 666
یک خبرنگار کاخ سفید در زمان جرج بوش پدر در کتابی در مورد خاطرات خود می¬نویسد، پدر جرج واکر بوش در زمان به دنیا آمدن وی نام او را جرج واکر بوش Goarge walker Boucsh گذارد چرا که می خواست و اعتقاد داشت که فرزند او همان دیکتاتور آخرزمان است که بمدت هفت سال برزمین حکومت خواهد راند. دیکتاتوری که انجیل یوحنا وی را 666 (علامت اختصاری شیطان پرستان) معرفی می¬کند.
در کتاب يوحنا آمده است: در آينده ديکتاتوري ظهور خواهد کرد که يک حکومت جهاني را رهبري خواهد نمود و نوعي اتحاد نظامي و اقتصادي بين کشورهاي جهان به وجود خواهد آورد.
انجيل يوحنا اين ديکتاتور آخر الزمان را با عدد 666 معرفي کرده است. هم‏چنان که پدر جرج‏بوش با افزودن نام مياني واکر به اسم جرج بوش، تلاش کرد که او را همان 666 باشد.
Here is wisdom. Let him who has understanding calculate the number of the beast, for it is the number of a man: His number is 666"Revelation 13:16-18)
بوش پسر که با این اعتقاد بزرگ شده است به خوبی می داند برای حکومت بر جهان نیازداشت که ازعراق عبور کند و به یک دولت مستقل اسرائیل برسد. اعتقاد بوش به صهیونسیم مسیحی را در گفتههای وی میتوان جست وی در سال 2001 در سخنرانی خود گفت: اهریمن در بین ماست.
The evil is one among us.
در حقیقت او به نوعی تلاش دارد افکار مذهبی و درونی مردم امریکا را که از مدت¬ها پیش بوسیله مبلغان مسیحی با استفاده از فیلمها و تبلیغات دیگر گسترش یافته بود، به نفع خود بیدار سازد و این تلاشهای وی مورد حمایت مبلغان مسیحی است که در حال حاضر نفوذ گسترده¬ای را در جامعه امریکا یافته¬اند.


Joomlart